2012 рік повинен стати періодом командних дій для розбудови економіки регіону, - Михайло Костюк

Наступний рік повинен стати періодом командних дій, спільних пошуків та напруженої праці із реформування, відродження та розбудови економіки нашого регіону. На цьому наголосив голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк у своєму виступі на засіданні Колегії облдержадміністрації.

«Сьогодні ми розглядаємо надзвичайно важливі питання, які характеризують тенденції, результати поточного року та стратегічні і оперативні завдання розвитку нашого краю на 2012 рік. Завершується складний бюджетний рік. При позитивній динаміці в економіці за 11 місяців 2011 року порівняно з відповідним періодом минулого року, надходження до місцевих бюджетів зросли на 11,2 відсотка.

У 2011 році промисловий комплекс наростив обсяги на 13,5 % при програмному завданні – 5,5%. Завдання 2011 року з реалізації промислової продукції виконано на 34 % більше, ніж у 2010 році, її реалізовано понад 26 млрд. грн. В агропромисловому комплексі спостерігається збільшення валової продукції на 12 %. Спрямовано капітальних інвестицій в обсязі понад 12,0 млрд. гривень. Обсяг експорту товарів складає понад 1 млрд. дол. США. За рахунок усіх джерел фінансування створено понад 40 тис. одиниць робочих місць», - повідомив Михайло Костюк.

«Нам слід плідно попрацювати над завданнями 2012 року. Для цього необхідні конкретні заходи, неординарні рішення та реальні проекти з розв’язання найбільш гострих проблем життєзабезпечення регіону», - також зауважив голова Львівської облдержадміністрації.

Зокрема, Михайло Костюк зауважив, що необхідно звернути особливу увагу на наступні питання:

У промисловому комплексі:

- зростання обсягів виробництва;

- створення нових робочих місць на діючих та новостворених підприємствах;

- збільшення обсягів реалізації готової продукції;

В агропромисловому комплексі:

- здійснення системних реформ, які мають забезпечити технологічне переоснащення сільськогосподарської галузі;

- підвищення конкурентноздатності приватних селянських та фермерських господарств, в тому числі шляхом кооперації;

- створення умов для функціонування ринку сільськогосподарської продукції і продовольства, організації його інфраструктури.

У будівельній діяльності:

- досягнення на приросту обсягів будівництва;

- введення в експлуатацію соціально важливих загальнообласних об’єктів, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів, у т.ч. обласного бюджету розвитку.

У сфері інвестиційної діяльності:

- нарощення об’ємів залучення іноземних інвестицій;

- забезпечення роботи єдиного дозвільного та інвестиційного вікна.

У галузі охорони здоров’я:

- створення центрів первинної медико-санітарної допомоги;

- вирішення питання забезпечення транспортом і житлом медпрацівників сільської медицини;

- формування 20 госпітальних округів у відповідності до основних засад реформування галузі;

- реконструкція діючого обласного перинатального центру і створення на його базі Регіонального клінічного перинатального центру – як закладу ІІІ рівня перинатальної допомоги.

- вирішення питання взаєморозрахунків між територіями по міжбюджетних трансфертах за пролікованих хворих в установах охорони здоров’я.

У галузі освіти:

- стовідсоткове охоплення дошкільною освітою усіх дітей 5-річного віку;

- збільшення кількості дошкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів „дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад”;

- зменшення кількості учнів, які навчаються у дві зміни;

- організація дистанційного навчання педагогічних працівників;

- стовідсоткове підключення навчальних закладів до мережі Інтернет та широкомасштабне впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес та управління освітніми процесами;

- збільшення кількості шкільних автобусів для підвезення учнів до шкіл.