Агенство США з міжнародного розвитку USAID підтримає низку проектів на Львівщині

Про проекти в рамках USAID, що реалізовуються у Львівській області та перспективи співпраці йшлося під час зустрічі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки з делегацією Агенства США з міжнародного розвитку (USAID), яка відбулася у четвер, 17 вересня.

Сторони обговорили проектні ідеї для реалізації спільно з USAID у сфері охорони здоров'я, енергоефективності, відкритості влади, дерегуляції підприємництва, децентралізації та впровадження ефективних реформ. Також Олег Синютка запропонував підтримати низку важливих проектів, зокрема щодо електронного урядування, децентралізації та боротьби з корупцією.

"Нам слід швидше рухатися у напрямку змін та підтримати процес децентралізації, - сказав очільник Львівськї ОДА. - Необхідно допомогти тим громадам, які першими вирішили об'єднатися. Якби ми змогли запровадити на всеукраїнському рівні проект підтримки цих громад – це був би везичезний успіх. Вони стали б локомотивами руху у напрямку реформування України".

Заступник директора місії Агенства США з міжнародного розвитку Джон Пеннел погодився, що вкрай важливо, щоб урядові установи були якнайближчими до людини. "У нас є кілька проектів, в рамках яких ми сприяємо процесу децентралізації", - сказав він.

Окрім цього, Олег Синютка наголосив на важливості відкриття на Львівщині Антикорупційного бюро. "Антикорупційне бюро буде прикладом відкритості регіону, слід допомогти його розвиткові. Потрібно продемонструвати, що це ефективний метод протидії корупції", - зазначив керівник області.

Очільник Львівської ОДА також висловив вдячність за ту підтримку, яку USAID та загалом США надають Україні.

“Ми очікуємо на тісну співпрацю в майбутньому. Приємно, що ваші погляди збігаються з тими напрямками, які ми активно впроваджуємо, - резюмував Джон Пеннел. - Ми надалі сприятимемо та допомагатимеио Україні та Львівщині”.

Довідка:

Агентство США з міжнародного розвитку USAID, провідне агентство уряду США, яке працює над подоланням бідності у світі та зміцненням стійких демократичних суспільств для реалізації їхнього потенціалу.

За останні 20 років USAID надав 1,8 млрд. дол. критичної допомоги у сфері розвитку на підтримку українського народу. Завдяки цій допомозі українці змогли відчути більшу політичну свободу, вищі гарантії прозорості і ширші економічні і соціальні можливості.

Сьогодні USAID Україна реалізує програму допомоги, зосереджену на підтримці врядування, що є більш прозорим, підзвітним і залучає широкі кола, економічному розвитку і поліпшенні стану здоров'я українців.