Про роботу районного відділення поліції за 10 місяців сьогодні, під час сесії районної ради, прозвітував начальник Олександр Прокопчук

Сьогодні, 7 грудня, під час сесії Городоцької районної ради,  про роботу Городоцького відділення поліції за десять місяців 2017 року, прозвітував начальник відділення О.Прокопчук. За словами Олександра Олександровича, за звітний період в єдиному обліку Городоцького відділу поліції зареєстровано та опрацьовано 4962 заяв та повідомлень, з яких: 4024 проведено перевірки та прийняті рішення відповідно до Закону України «Про звернення громадян», 889 з ознаками кримінального правопорушення, які внесено в ЄРДР, однак за частиною із них (315) прийнято рішення про закриття кримінальних проваджень через відсутність події або складу злочину. На обліку залишається 574 кримінальне правопорушення, однак слід зазначити, що частина з них також буде знята з обліку у зв’язку з відсутністю події кримінального правопорушення, однак таке рішення може бути прийнято лише в результаті розслідування. У порівнянні з минулим роком (526) кількість правопорушень збільшилась на 48.

Таким чином загальний рівень злочинності за цей період становить 8,26 кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення в місяць при аналогічному показнику по області – 10,5 злочинів на 10 тисяч населення.

Всього розкрито 269 кримінальних правопорушень, з них: 243 зареєстрованих у звітному періоді. За вищевказаний період повідомлено про підозру 114 особам, відносно яких були застосовані наступні запобіжні заходи: 5- тримання під  вартою,  8 – домашній арешт, 2 – особисте зобов’язання. На час звітного періоду є 3- зупинених за п.2 ч.1 ст. 280 КПК України кримінальних проваджень.

Розкриття за поточний рік складає 42 % при середньо обласному показнику 35,1 %.

Впродовж звітного періоду було закінчено досудове розслідування по 679 кримінальних провадженнях: скеровано в суд з обвинувальним актом – 157, скеровано в суд з угодою – 101, закрито КП – 439.

Залишаються в провадженні 342 кримінальних правопорушень поточного року та 863 минулих років, всього 1205.

З  178 кримінальних  правопорушень, які відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких розкрито 76, що становить 36,5 %, при середньообласному показнику 32,9%.

Залишається проблемним питанням боротьба із крадіжками. Протягом звітного періоду зареєстровано без врахування закритих 240, однак це на 12 крадіжок менше ніж у минулому році. Розкрито 32 КП, з них 26 з зареєстрованих у звітному періоді. Розкриття за поточний рік складає 10,8%, при минулорічному показнику 10,7% при середньообласному показнику 27,3%.

Крім того, упродовж поточного року, близько 30% викрадень характеризувалися тим, що крадіжки були з відкритих незачинених місць, або з подвір’я, або ключі від вхідних дверей були неподалік дверей, або вхідні двері були просто не зачинені на замок.

Аналогічно упродовж минулого року проблемним питанням на території Городоцького району була протидія шахрайству, так як було розкрито всього 2 з 58 таких злочини. Проте за напрацьованими заходами у поточному році розкрито 35 із 67 вчинених шахрайств, що становить 52,2%, при середньо обласному показнику 32,4%, а також у поточному році розкрито 6 шахрайств минулих років.

Відповідно до статистичних даних, за 10 місяців поточного року вчинено 7 пограбувань (ст. 186 КК України з яких розкрито 4, що становить 57,1%, при середньообласному показнику 38,4%.  

В цьому році до суду скеровано ще одне кримінальне провадження стосовно організованої злочинної групи, яка спеціалізувалася на вчиненні шахрайств, викраденнях документів, отриманні кредитів, переведенням у готівку.

            У розшуку підрозділу перебуває 28 осіб, з яких: 14 безвісті зниклих та 14 осіб, які переховуються від слідства, прокуратури, суду. З початку року встановлено місцеперебування 11 осіб, та одна особа знята з розшуку. Залишається неопізнаними 3 виявлених трупи попередніх років. 

Всього складено 2021 протоколів про адміністративні правопорушення, з них по лінії БДР – 1557, серед яких 119 насильств в сім’ї, 88 порушень адміністративного нагляду, 12 дрібних крадіжок, 8 протоколи про порушення правил реалізації спиртних напоїв, 7 по незаконному обігу наркотичних речовин, 79 протоколів за водіння під впливом алкоголю, та 47 по лінії дозвільної системи.

            На обліку дозвільної системи 1348 власників зброї, у яких 1644 одиниць зброї, з яких: 1115 мисливської нарізної, 10 комбінованої, 196 пристроїв для відстрілу набоїв, споряджених гумовими кулями.       

            Виходячи з вищенаведеного, враховуючи висновок комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, законності, дотримання прав людини та військових проблем, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Городоцька районна рада вирішила: інформацію начальника  Городоцького відділення поліції Яворівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області О.Прокопчука про роботу Городоцького відділення поліції за десять місяців 2017 року  взяти до відома. Начальнику рекомендовано: у найкоротші терміни вжити рішучих заходів до нейтралізації негативних явищ, у повному обсязі використовувати наявний кадровий та матеріально-технічний потенціал для підвищення стану охорони громадського порядку і боротьби з кримінальними проявами в районі; активізувати діяльність дільничних офіцерів поліції на належне виконання вимог Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» та повсякденне відпрацювання піднаглядних осіб; дільничним офіцерам поліції систематично брати участь в засіданнях сесій міських, селищної та сільських рад,  які за ними закріплені.