Про приведення рішень по місцевим податкам і зборам у відповідність до постанови КМУ від 24 травня 2017 року №483 обговорювалося під час проведення «круглого столу» у Городоцькій ОДПІ

Нещодавно завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Орест Мельник  провів «круглий стіл» з головами сільських рад/територіальних громад, де обговорювалося питання щодо необхідності приведення рішень по місцевим податкам і зборам у відповідність до постанови Кабінету Міністрів України від  24 травня 2017 року №483 "Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки".

Орест Мельник зазначив, що згідно ст. 10. Податкового кодексу України до місцевих податків належать податок на майно та єдиний податок, до місцевих зборів –  збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір. До повноважень сільських, селищних рад та рад об’єднаних територіальних громад належить встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених Податковим кодексом України.  Нагадав, що Законом України від 21 грудня 2016 року №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» встановлено, що у 2017 році в частині плати за землю вимоги підпункту 4.1.9 пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4, підпункту 12.3.4 пункту 12.3, підпункту 12.4.3 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 Податкового кодексу України та Закону України від  01 вересня 2003 року №1160 "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" не поширюються на рішення органів місцевого самоврядування, які прийняті на виконання цього Закону.

Крім того, Орест Мельник запропонував запрошеним головам під час підготовки рішень з земельного податку при визначені цільового призначення земельних ділянок суворо дотримуватися термінології та понять, визначених у Класифікації видів цільового призначення земель затвердженого, наказом Державного комітету із земельних ресурсів від 23.07.2010 №548, а для нерухомого майна – Державним класифікатором будівель та споруд, затвердженим наказом Держстандарту України від 17.08.2000 №507.

Наприкінці Орест Мельник звернув увагу, що своєчасне, повне нарахування та сплата майнових податків до бюджетів територіальних громад можливе тільки при тісній співпраці між органами місцевого самоврядування та територіальними підрозділами ДФС.