В РДА зустрілися з підприємцями

         Відповідно до графіку зустрічей з суб'єктами підприємницької діяльності Городоцького району 16 квітня 2018 року  проведено засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в Городоцькому районі.  Перший заступник голови РДА Ковальчук Іван Іванович (голова робочої групи) наголосив, що у зв’язку із підвищенням рівня мінімальної заробітної плати до 3 723 гривні, метою організації засідання є збільшення рівня оплати праці найманих працівників СПД, запрошених на засідання, як одна із запорук підвищення рівня життя населення, а також легалізації виплати заробітної плати та підвищення рівня зайнятості населення Також, він наголосив, що збільшення рівня оплати праці працівників – це також складова успішного бізнесу, оскільки матеріальна зацікавленість працівників відображається і на продуктивності праці, і на плинності кадрів. Заслухано 13 суб'єктів підприємницької діяльності, а саме:  керівників ТОВ “Будівельник-плюс РВ”, ТОВ “Жайвір-Агро”, КВТП “Хлібодар”, ПП ”ДАМАРК”, ФОП Душенко Л.Я., та представників ПП “Архітектура і будівництво”, ФОП Батюкевича О.А., ТОВ “Тройдбуд”, ФОП Садов’яка Т.М., “Великолюбінське СТ”, ТЗОВ “Цунів”, ТОВ ВГП “Побутсервіс”, ФОП Колодки Н.Я..

За результатами засідання робочою групою рекомендовано всім присутнім суб’єктам підприємницької діяльності підвищити оклади працівникам до середнього рівня заробітної плати у Городоцькому районі (6427 грн.) з квітня 2018 року.

Комісією також вирішено подати звернення в Головне управління Держпраці у Львівській області, щодо проведення перевірки на предмет дотримання законодавства про працю такими суб’єктами підприємницької діяльності, які не з’явилися на засідання робочої групи, а саме: ФОП Клок А.В., ТзОВ “Горлиця”, ФОП Когут В.С., ТзОВ “СІС Груп”, ФОП Саджинська Г.П., ПАТ “Львів Агро”, ТЗОВ “Єврофрукт”, ТОВ “М Енд С Трейдінг”, ТзОВ “КВТТ-УА”, а також по ПП ”ДАМАРК”. ФОП Жданову О.Р., ТзОВ “Ягеллон Технікс” та ФОП Яремчука Я.Г.  – запросити  повторно.

          З метою попередження випадків порушення законодавства про працю та  легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, також проведено  семінар для присутніх суб’єктів господарювання району.

         Головний державний інспектор Головного управління Держпраці у Львівській області Кокотко Оксана Мирославівна наголосила про необхідність дотримання мінімального розміру заробітної плати та інших норм і гарантій в оплаті праці. Повідомила розмір штрафних санкцій за порушення законодавства про працю. Інформувала про особливості укладання трудових договорів та цивільно-правових договорів.

 

Тарас Окрепкий, директор Городоцького РЦЗ, ознайомив присутніх із Постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 №1154, якою затверджено Порядок реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. Змінами до Порядку передбачено також надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі діючим суб’єктам господарювання. Для забезпечення роботою учасників пілотного проекту, зокрема шляхом створення для них нових робочих місць, фінансова допомога може надаватися суб’єктам господарювання, які працевлаштують не менш як двох із числа осіб, зазначених у пункті 2 (членів МЗС, ВПО) цього Порядку, або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості. Він розповів, що з метою отримання фінансової допомоги суб’єкти господарювання звертаються до центру зайнятості з відповідною заявою та документами. Присутні дізналися, що сума фінансової допомоги становить до 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року. Також Т.Окрепкий надав підприємцям інформаційні листівки з більш детальною інформацією та запросив усіх присутніх до плідної співпраці.

         Члени робочої групи:

перший заступник голови РДА Ковальчук І.І. (голова робочої групи),

керівник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Матвієнко Ю.В.,

головний державний інспектор ГУ Держпраці у Л/о Кокотко О.М.,

начальник відділу адміністрування податків і зборів фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Л/о         Козирєв М.С.,

начальник Городоцького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) головного управління ПФ України Л/о Семоненко Л.І.,

директор Городоцького РЦЗ Окрепкий Т.М.,

начальник відділу з питань праці та охорони праці  управління соціального захисту населення Городоцької районної державної адміністрації Кацюба Г.Й.,

головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі Гриб М.І. (секретар робочої групи).