Соціальний захист

Станом на 01.03.2018 року на обліку в Управлінні соціального захисту населення  Городоцької райдержадміністрації перебуває 220  учасників ліквідації аварії на ЧАЕС  та  постраждалих  внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них:  громадян віднесених до категорії І – 24 чол.; категорії ІІ – 97 чол.; категорії ІІІ – 50 чол.; категорія Г-8. В районі -10 дружин померлих ліквідаторів, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою та 31 дитина віднесена до категорії потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

   Питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи регулюються наступними нормативними документами:
    1. Закон України «Про статус та соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ».
    2. Постанова Кабінету Міністрів України № 936 від 20.09.2005
„Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
    3. Постанова Кабінету Міністрів України № 155 від 8 лютого 1997 року „Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
    4. Постанова Кабінету Міністрів України № 562 від 12 липня 2005 року „Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
    5.Постанова Кабінету Міністрів України №706 від 16.12.92 р. “Про Порядок відселення та самостійного переселення громадян з територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС”.
    6.Постанова Кабінету Міністрів України  №1589 від 31.12.96р. “Про Порядок  надання додаткової жилої площі особам, які внаслідок Чорнобильської катастрофи перенесли променеву хворобу будь-якого ступеня або стали інвалідами, дітям-інвалідам, які потребують особливого догляду, та сім’ям, що втратили годувальника з числа осіб, віднесених до категорії 1”
    7. Постанова Кабінету міністрів України №51 від 20.01.1997р. «Про порядок видачі посвідчень особам які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

        За рахунок коштів державного  бюджету у 2018 році  проводяться наступні виплати:  

- щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи( на 2018 р. виділено  332,0 тис. грн.)

- виплата компенсації за шкоду, заподіяну здоров`ю, наданих на пільгових умовах   громадянам, які постраждали внаслідок   Чорнобильської катастрофи (на 2018 р. виділено     19,4 тис. грн.)

- компенсація, пов’язана  з підвищеною оплатою праці , наданням додаткової відпустки( на 2018р.  виділено 14,9 тис.грн.)

- оплата санаторно- курортного лікування громадян віднесених до категорії 1 та дітей –інвалідів , інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою (на 2018 р. виділено   55,8 тис. грн.)

     З обласного бюджету на 2018 рік виділено 76,3 тис.грн. на  безкоштовне придбання ліків за рецептами лікарів та пільгове зубопротезування. Договір на придбання  безкоштовних медикаментів укладено з  ДКП ЦРА № 57 на суму 58,3 тис.грн. та з Городоцькою ЦРЛ на безкоштовне зубопротезування на загальну суму 18,0 тис.грн.

     З районного бюджету виділено 2,3 тис.грн. на компенсацію за проїзд постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, а також виділено  кошти в сумі 112,0 тис. грн. для виплати матеріальної допомоги  громадянам даної пільгової категорії до 32-Ї річниці Чорнобильської катастрофи,яку буде виплачено у квітні місяці (допомога на 1 особу -500,00грн.) 

     Для взяття на облік санаторно-курортною путівкою подається заява за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 14 липня 2015 року № 729 «Про затвердження форм документів з організації лікування осіб пільгових категорій для забезпечення їх санаторно-курортною путівкою структурними підрозділами соціального захисту населення».

           Для  забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасники ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії подають в управління соціального захисту населення наступні документи:

-заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

-довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

-копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

-копію паспорта.

        До  управління соціального захисту населення звернулося 13 осіб для забезпечення путівками у 2018 році

   З державного бюджету для забезпечення санаторно- курортним лікуванням постраждалих осіб із зазначенням вартості путівки для громадян 1 категорії, дітей інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи виділено кошти в сумі –55,8 тис.грн. Вартість путівки для громадян 1 категорії у 2018 році становитиме -6822,00грн.

      З 1 січня 2018 року громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які відповідно до Порядку надання щорічної допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 854, мають право звернутись до органів соціального захисту населення за місцем проживання із заявою на отримання компенсації замість путівки, будуть отримувати таку компенсацію.

         Розмір компенсації  становитиме  35 відсотків чинного на 01 січня відповідного року одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні). Це визначено постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 838 „Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ума компенсації у 2018 році -481,00  грн.

З 1 січня 2018 року набули  чинності зміни до  Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме:

- стаття  52 Право на щомісячну компенсацію в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи мають непрацездатні члени сім'ї годувальника, які були на його утриманні. При цьому дітям щомісячна компенсація призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Члени сім'ї, які вважаються непрацездатними і утриманцями, визначаються відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі і стажисти мають право на щомісячну компенсацію в разі втрати годувальника на строк навчання у навчальних закладах, але не більш як до досягнення ними 23-річного віку.

  -стаття 53. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, та щомісячна компенсація сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи з урахуванням інших доходів не можуть перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

- стаття 54 "Дружинам , які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою".