Служба у справах дітей

ДОВІДКА

про роботу служби у справах дітей   райдержадміністрації за

2014 рік.

 

                Служба у справах дітей структурний підрозділ Городоцької райдержадміністрації  на який покладається безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно захисту прав дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

    Відповідно до постанови КМУ від 01.10.2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов»язаної  із захистом прав дитини» визначено механізм провадження органами опіки та піклування діяльності, пов»язаної із захистом прав дитини де зазначено, що органами опіки та піклування є районні держадміністрації, виконавчі комітети міських, районних у містах, сільських, селищних рад.

Основними завданнями ССД є  виявлення, облік та влаштування  дітей-сиріт та дітей , позбавлених батьківського піклування, надання юридичного правового статусу, влаштування  під опіку/піклування громадян, усиновлення, створення альтернативних форм сімейного виховання – прийомні сім»ї та дитячі будинки сімейного типу, захист   житлових та майнових прав  дітей, забезпечення  отримання належної державної допомоги  та пільг передбачених законодавством, надання згоди на  позбавлення батьківських прав,  вчинення правочинів від імені дітей, визначення порядку участі у вихованні та спілкуванні з дітьми того з батьків,  який проживає окремо,  ведення  нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей та  умовами проживання, навчання та утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування які є під опікою та піклуванням, участь у судових засіданнях, пов»язаних з дітьми та ін.

          В  службі  у справах дітей  створено і  ведеться  єдиний електронний банк даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування ЄІАС «Діти»,  банк даних потенційних усиновлювачів, опікунів/піклувальників,  кандидатів на створення ПС та ДБСТ, основною метою якого є удосконалення соціального захисту таких дітей, перш за все процесу вилучення та влаштування дітей,  реалізації їх права на сімейне виховання, здоровий розвиток, удосконалення статистичного обліку таких дітей в інтересах самих дітей.

           Станом на 31.12.2014 року  в  службі у справах дітей райдержадміністрації на первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває  94 дітей.     З них  65 перебувають під опікою чи піклуванням громадян,  7  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають у школах-інтернатах на повному державному забезпеченні, 4 дітей учні ПТУ,12 - влаштовані у прийомні сім”ї та дитячий будинок сімейного типу, 6 дітей тимчасово влаштовані в сім»ї родичів/знайомих з наступним влаштуванням у  ПС.

Протягом   поточного року:

 - виявлено 5 дітей-сиріт та 8 дітей, позбавлених батьківського піклування та надано відповідний правовий статус;

 -  знято з   первинного обліку  18 дітей з них:

 у   звязку    з  досягненням       18-річного віку – 17 осіб;  1 дитина усиновлена громадянами України.

Службою у справах дітей проводиться постійна робота щодо влаштування дітей саме у родинні форми влаштування і недопущення влаштування їх у інтернати. На сьогоднішній день у районі 88% дітей виховуються в сім»ях, тоді як в цілому по області близько 84%.

В березні  місяці 2014 року  до влаштовано у функціонуючу прийомну сім»ю  на базі сім»ї жительки с. Заверещиця Городоцького району  одну дитину, позбавлену батьківського піклування.

В районі функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу та 6 прийомних сімей,  в  яких відповідно влаштовано семеро  та дев»ятеро  дітей. Усі діти  влаштовані в ПС та ДБСТ  мають належні умови  проживання , відпочинку, забезпечені сезонним одягом та взуттям,  місцем для приготування уроків, щороку безкоштовно оздоровлюються в літній період. Діти забезпечені підручниками , безкоштовним харчуванням. Батьки-вихователі та прийомні батьки 2 рази  на рік проходять  з підопічними  поглиблене медичне обстеження , в разі необхідності проводять лікування,  вчасно роблять щеплення , дбають за життя та здоров»я своїх вихованців.

Працівники СуСД, згідно річного графіку проведення обстежень умов проживання  та виховання дітей в  сім»ях опікунів/піклувальників, ПС та ДБСТ   проводять обстеження , з метою  з»ясування умов проживання дітей, їх матеріального забезпечення, дотриманням законних прав та інтересів  підопічних.   В процесі відвідування проводяться відповідні профілактичні бесіди  з батьками та дітьми і знайомство зі змінами в законодавстві, надаються поради, консультації.

Щомісячно до 20 числа батьки-вихователі та прийомні батьки  та опікуни/піклувальники отримують соціальні виплати та грошове забезпечення ,  заборгованості по виплатах   за 6 місяців 2014 року немає.

В даний час на місцевому обліку дітей, які мають підстави на усиновлення перебуває 28 дітей. Поставлено на облік  потенційних кандидатів в усиновлювачі 1 подружню  пару.

            У поточному  році Городоцьким райсудом Львівської області  прийнято  рішення  про усиновлення  1 дитини  вітчимом.

 Окрім того,  ССД ведеться  нагляд за дотриманням прав 14 усиновлених дітей на території  нашого  району. При обстеженнях встановлено , що всі усиновлені  діти проживають в належних умовах, мають потрібне забезпечення, догляд, права дітей не порушуються.

Відповідно до постанови КМУ від  25.08.2005р. № 823 «Про затвердження Порядку надання одноразової  допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-ти річного віку»  Всі діти,  особи  з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали вказану допомогу після досягнення повноліття.

 Із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 81– мають житло на праві користування;

 6   -  мають житло на праві власності;

 7    -  не мають  житла;

з 87 дітей, що мають житло на праві власності та користування,  у 15 дітей житло у непридатному стані і потребує капітального ремонту.

На квартирному обліку для пільгового отримання житла перебуває 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 особи з  числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2014 року у зв’язку з відмовою  місцевих органів влади забезпечити дитину, позбавлену батьківського  піклування соціальним житлом  або виділити земельну  направлено повідомлення у районну прокуратуру.

 На виконання регіональної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  направлено клопотання  у Городоцьку районну раду про передбачення у районному бюджеті коштів у 2015 році  на покращення умов проживання  дітей.

            Службою у справах дітей райдержадміністрації  ведеться робота, яка направлена на подолання дитячої безпритульності та бездоглядності. На профілактичному обліку в службі у справах дітей РДА станом на 31.12. 2014 року перебуває 27 сімей, що перебуваютьу складних життєвих обставинах, в яких виховується  61 дитина. З початку року поставлено на  профілактичний облік 5 дітей, знято з обліку 20 дітей.

 Комісійно здійснюються спільні виїзди в  сім’ї, що опинилися у СЖО, за участю працівників ГРЦСССДМ, центральної районної лікарні, управління  соціального захисту населення, проводиться обстеження житлово-побутових умов цих сімей, складаються відповідні акти обстеження . Внаслідок обстеження матеріально-побутових умов цих родин встановлюються проблеми дітей, які в них виховуються, з батьками постійно проводяться відповідні профілактичні бесіди, заходи виховного характеру, просвітницька та профілактична робота.

Протягом  2014 року проведено 4 засідання Координаційної ради з питань дітей, на яких були заслухані питання про стан профілактичної роботи по запобіганню бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх, про попередження насильства  в сім»ї та інші питання, про що прийняті відповідні рішення, які підлягають обов’язковому виконанню відділами та службами району.

           Комісією в складі працівників сектору профілактики безпритульності, бездоглядності та злочинності серед дітей служби у справах дітей Городоцької райдержадміністрації спільно з представником СКМСД Городоцького районного  відділу міліції  проведено  3 перевірки у закладах, де розміщені комп’ютери, з метою більш повного охоплення заходами профілактичного впливу та запобігання скоєння неповнолітніми правопорушень чи злочинів.

Було перевірено 2 комп’ютерних центри, з яких:

             - Комп»ютерний клуб „Інтегратор”, м.Городок, м-н Гайдамаків,5,.

- “Укртелеком”, м.Городок, вул.Львівська,16.

              Працівників закладів попереджено про відповідальність щодо недопущення неповнолітніх дітей до гри на комп’ютерах під час навчання в школі у комп’ютерних центрах.

В липні та жовтні місяці поточного року проведено спільний рейд для посилення контролю за дотриманням чинного законодавства щодо недопущення продажу алкоголю особам до 18 років.

            Проведено профілактичні бесіди із працівниками  магазинів та барів щодо недопущення  продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особом до 18 років та рекомендовано розмістити  відповідні вивіски. Членами комісії не виявлено випадків продажу  заборонених товарів неповнолітнім.

Працівники служби протягом 2014 року брали участь у 17 цивільних справах та 6 кримінальних справах в Городоцькому районному суді Львівської області. З них - в одній  цивільній справі про визнання протиправним висновку органу опіки та піклування, де служба у справах дітей була відповідачем По цій справі позивачу було відмовлено у задоволенні позову, а висновок органу опіки та піклування визнано законним.  Спеціалісти  СуСД 10 разів були присутні при допитах неповнолітніх в Городоцькому РВ ГУМВСУ у Львівській області.

Службою у справах дітей було подано 4 позови про позбавлення батьківських прав матерів щодо малолітніх дітей, 3 з яких Городоцький райсуд вже задоволив. Окрім того  представники служби у справах дітей брали участь у 5 цивільних справах  як треті особи по питаннях захисту житлових та майнових прав дітей.

            Протягом 2014 року проведено 16 засідань  комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації на яких розглянуто 87 звернень громадян,  підготовано та затверджено 72 розпорядження та 9  висновків  органу опіки та піклування, 6 звернень залишено без розгляду за  повторними заявами громадян.

 

 

 

 

Начальник служби                                                          Ю.Полуліх

Адреса: м.Городок   Львівської області вул. Львівська, 38 п 81 500 Електронна адреса: E-mail: gorodokdity@ukr.net Телефон: 33-006, 33-127