Права людини починаються з прав дитини

Люди різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри мають рівні права. Це один з основних принципів Загальної Декларації прав людини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН в 1948 році.

Права людини починаються з прав дитини. Дитина має всі загальнолюдські права:

  • право на життя;
  • право на рівність;
  • право на особисту безпеку та свободу;
  • право на рівний захист законом;

 

  • право на захист від усіх форм дискримінації;
  • право на здоров’я;

 

  • право на свободу від тортур та інших нелюдських, жорстоких або принизливих дій та покарань.

Це не означає, що діти тільки й повинні робити, що набридати дорослим своїми зауваженнями. Але, коли мова іде про те, з ким дитині товаришувати, кого любити, чи з ким із батьків зустрічатися чи жити у випадку їх розлучення – дитина маєш право не тільки мати свою думку, але й відстоювати її.

Ніхто не може насильно примусити дитину робити те, що їй неприємно чи може завдати шкоди. Але, знов таки – не варта сподіватися, що це звільняє дитину від навчання у школі чи виконання якоїсь роботи вдома. Батьки та держава несуть відповідальність за те, щоб дитина виросла освіченою, працелюбною та відповідальною людиною.

      А от втручатися в особисте життя дитини, читати її листи чи записи або робити спроби виселити її з квартири – це вже порушення прав дитини. Держава має обов’язок захищати дітей від усіх форм насильства і жорстокого поводження! Це – коли дитину б’ють, ображають, принижують, насміхаються над речами, які важливі й дорогі для неї, не дозволяють ходити до школи і зустрічатися з друзями, не надають необхідної медичної допомоги, не розмовляють з нею або зачиняють в кімнаті та інших місцях. З таким поводженням дитина може зустрітися в школі, вдома, на вулиці… Так само як і з насиллям втягування в сексуальні стосунки або вживання наркотиків.

Все, що принижує дитину, шкодить та робить боляче з метою залякати – це порушення прав дитини. Не потрібно цього терпіти! Є люди, які можуть допомогти! діти можуть звернуться до соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, до шкільного психолога, або до дорослого, якому довіряють і який її не зрадить, а також – в Бюро правової допомоги. Не потрібно залишатися наодинці зі своїми проблемами! Головне, знати – безвихідних ситуацій немає! Можливо, не завжди забезпечуються права, які декларуються в Конвенції. Але якщо знати свої права, тоді легше буде захистити себе. Головне не забувати – такі самі права як і діти має кожна людина!

 

Додаткову інформацію можна отримати безкоштовно в «ГОРОДОЦЬКОМУ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ»

м. Городок, вул. Львівська, 1а (ІІІ поверх)

тел. (231) 30401 або 067 928 38 90

e-mail: horodok@legalaid.lviv.ua

 

інформацію про законодавство взято з Юридичного порталу України

https://lawportal.com.ua/