Пам’ятка хворому гіпертонічною хворобою

Артеріальна гіпертензія є національною проблемою та актуальна і для Городоччини. Артеріальна гіпертензія - один зі станів, що належать в усьому світі до так званих "хвороб століття", "хвороб цивілізації". Масштаби ціп неінфекційної епідемії вражаючі! Майже 20-25% всього дорослого населення має підвищений артеріальний тиск. Якщо вчасно не розпочати лікування гіпертонічної хвороби можуть виникнути її ускладнення: гіпертонічний криз, інфаркт міокарда, аритмія, інсульт, серцева і ниркова недостатність, порушення зору.
Проблема гіпертонічної хвороби набуває в районі значну актуальність, особливо враховуючи  надзвичайно швидкий темп життя, екологічні негаразди, тощо.
Урядом започатковано проект з запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих з гіпертонічною хворобою.
В районі запроваджується пілотний проект по відшкодуванню вартості антигіпертензивних засобів. З цим проектом хворі на гіпертонічну хворобу отримують лікарські засоби за зниженою ціною, що покращує доступність лікування. Розширено перелік препаратів від гіпертонії, які можна купити зі знижкою. Препарати для лікування гіпертонічної хвороби стали ще доступнішими. Уряд України ухвалив постанову «Про удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Завдяки цьому збільшився перелік лікарських засобів, які можна придбати т рецептом лікаря зі знижкою до 90%.
Відпускаються препарати тільки за рецептом лікаря!
Рецепти виписуються хворому за наявності відповідних показань з обов’язковим записом про призначення лікарського засобу чи виробів медичного призначення в медичній документації. Для цього пацієнт повинен бути обстеженим для підтвердження у нього наявності артеріальної гіпертензії.
Прийом медикаментозних препаратів є важливою складовою ефективного комплексного ^лікування артеріальної гіпертензії. Призначення медикаментозних препаратів і вибір дози здійснює тільки лікар.
Відвідуйте свого лікаря - отримуйте рецепт!