Новини ОДА

Сьогодні Міжнародний день жестових мов

Міжнародний день жестових мов ухвалено на 72-й сесії Генеральної Асамблеї Орга­нізації Об’єднаних Націй 19 груд­ня 2017 року і відзначається щороку  23 вересня, починаючи з 2018 року.

Дата 23 вересня була обрана не випадково, адже саме у цей день 1951 року у Римі (Італія ) була заснована Всесвітня фе­дерація глухих (ВФГ), яка натепер об’єднує понад 70 мільйонів глухих людей у всьому світі та 135 на­ціональних асоціацій глухих.

Однією з головних ці­лей ВФГ є збереження жестових мов та культури глухих як передумов реалізації прав людини для глухих осіб.

З початку року великий бізнес Заходу перерахував до загального фонду Державного бюджету майже 13 млрд гривень

За вісім місяців 2020 року великі платники податків, які обслуговуються Західним управлінням Офісу великих платників податків ДПС, перерахували до Загального фонду Державного бюджету 13  млрд гривень, що на 774 млн  гривень більше ніж очікувалось.

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження від великого бізнесу зросли на 7 млрд гривень.

У розрізі основних податків до Держбюджету надійшло: податку на додану вартість – 5,3 млрд гривень; податку на прибуток – 2,2 млрд гривень та акцизного податку – 5 млрд гривень.

Коронавірус підтвердили за минулу добу у 252 мешканців Львівщини

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 105 осіб. Скеровано на самоізоляцію 820 осіб.

На Львівщині планують звести пам’ятник Мирославу Скорику

До річниці смерті видатного композитора і музикознавця, Героя України Мирослава Скорика планують звести пам’ятник на місці його поховання. Проект, який ініціювала дружина композитора, проректор з питань науки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, доктор мистецтвознавства, професор Андріана Скорик, підтримав голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Бюджетна комісія погодила виділення на спорудження монументу 700 тисяч гривень із обласного бюджету. Затвердили відповідне рішення депутати обласної ради учора під час чергової сесії.

«Фермерська родина»: сільськогосподарський кооператив об’єднує агровиробників Львівщини

Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький зустрівся із представниками сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Фермерська родина».

Як розповіла голова кооперативу Наталія Табінська, «Фермерську родину» зареєстрували 25 червня. Його створенню передувала значна робота команди дорадчого центру «Фермерська країна» із дрібними виробниками області в час пандемії, коли закрилися ринки збуту фермерської продукції.

З початку року платники податків Львівщини сплатили до місцевих скарбниць понад 157 мільйонів гривень податку на нерухоме майно

Як повідомили в управлінні податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Львівській області у серпні 2020 року при запланованих надходженнях з податку на нерухоме майно в сумі 3,1 млн. грн., до місцевих бюджетів Львівщини надійшло 4,3 млн. гривень.

Це на 40,1 відс. більше від запланованого. У порівнянні з серпнем 2019 року надходження збільшились на 1,6 млн. грн. (у серпні 2019 року –  2,7 млн. гривень).

«Формування опорних шкіл дозволить оптимізувати освітню мережу в сільській місцевості», - Іван Собко

Здійснюючи оптимізацію шкіл у сільській місцевості, слід робити наголос на формування опорних шкіл. Станом на початок червня у Львівській області функціонувало 118 опорних закладів, 37 з яких створено в ОТГ.

Загалом в опорних закладах навчається 35,8 тис. учнів, в тому числі 7,3 тис. учнів довозиться.

Сторінки